GLOBAL HARMONY ART FOUNDATION
   Освітньо-культурологічний проєкт "Українська музика – дітям!"

   У Київському Палаці дітей та юнацтва стартував освітньо-культурологічний проєкт "Українська музика – дітям!"

   Чарівні звуки музичного твору Мирослава Скорика наповнили простір, діти уважно слухали «Мелодію» й намагалися зрозуміти, що відбувається у їхньому внутрішньому світі… Під час виконання композиції Миколи Лисенка «Боже Великий, Єдиний! Нам Україну храни…» зал піднявся і разом з оркестром виконав твір.

   В рамках реалізації проєкту, камерний склад симфонічного оркестру «Київ- Класик» під керівництвом головного диригента та художнього керівника оркестру, диригента Національного академічного театру опери та балету України ім. Т.Г. Шевченка, народного артиста України Германа Макаренка виконуватиме для юних слухачів твори українських композиторів.

   Формат зустрічей з дитячою аудиторією передбачає спілкування між виконавцями та слухачами: під час концерту керівник симфонічного оркестру "Київ-Класик" доктор мистецтвознавства, професор Герман Макаренко розповідатиме юним слухачам про історію створення музичних творів.

   На переконання директорки КПДЮ Оксани Добровольської, "виховання поваги до культурної спадщини свого народу починається змалечку. Розуміння та емоційне відчуття скарбів культурного надбання розвивається поступово, коли людина споглядає картини, насолоджується мистецтвом слова або танцю, слухає музику…"

   Музична освіта дітей завжди відігравала важливу роль у формуванні особистості, в усвідомленні приналежності до народу зі своєю автентичною культурою, яка є вагомою складовою всесвітньої культурної спадщини.

   «Ініціюючи проєкт "Українська музика – дітям!", ми прагнемо донести до юної аудиторії, що попри страшні події, які переживає сьогодні український народ, є світло й джерело духовної сили – це мистецтво, культурне надбання нашого народу, музика, яку неможливо розстріляти, але яку треба знати, слухати, аби вона жила у віках, пов'язуючи покоління», – підкреслив доктор мистецтвознавства, професор, Посол української культури, перший український музикант, якому присвоєно звання "Артист ЮНЕСКО в ім'я миру" Герман Макаренко.

   Під час повномасштабної війни особливо важливою є підтримка емоційного стану українських дітей, чиє дитинство рашистські агресори атакують ракетами, дронами, авіабомбами… Гармонія звуків стабілізує внутрішній стан людини, зміцнює віру у Перемогу.

   Програма концертів проєкту «Українська музика – дітям!» «Щедрик» – українська народна пісня в обробці М. Леонтовича.

   «Українська музика – дітям!» – проєкт , який реалізується Global Harmony Art Foundation, Київським Палацом дітей та юнацтва та камерним складом симфонічного оркестру «Київ-Класик».

   Фінансування здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2023 Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut в Україні. Стабілізаційний фонд культури та освіти – це проект Goethe-Institut та Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, спрямований на зміцнення стійкості культурних та освітніх партнерів в Україні.

   goethe.de