GLOBAL HARMONY ART FOUNDATION
Українські музиканти ініціювали глобальний проєкт «Мистецтво проти пандемії» за участі артистів Франції, Грузії, Японії та інших країн – ініціативу підтримано в ЮНЕСКО як прояв міжнародної солідарності у цей важкий час. Про це заявив автор проєкту, Артист ЮНЕСКО в ім'я миру Герман Макаренко.

«Ми об'єднуємо зусилля музикантів, артистів, художників, скульпторів для реалізації цього проєкту як одного з проявів міжнародної солідарності у боротьбі проти глобальної загрози, перед якою постало людство», - зазначив Герман Макаренко. Він пояснив, що ідея полягає у тому, щоби зібрати разом усі можливі творчі проєкти, представити їх у вільному доступі, під егідою ЮНЕСКО, як прояв глобального єднання митців у боротьбі з пандемією COVID-19. З цією ініціативою Герман Макаренко звернувся до своїх колег, артистів ЮНЕСКО в ім'я миру по всьому світу - проєкт вже підтримали скульптор із Франції Хедва Сер, співачка з Маврикію Джейн Констанс, музикант та композитор з Туреччини Кудсі Ергюнер, скрипаль з Японії Ейджин Німура та його співвітчизниця художниця Сецуко Клосовська де Рола, піаністка з Грузії Елісо Болквадзе, оперна співачка з Південної Кореї Сумі Чо, модельєр з Нігеру Альфаді.

Як зазначила старший координатор Програми послів доброї волі ЮНЕСКО Марі-Анж Теобальд у відповідь на ініціативу проєкту «Мистецтво проти пандемії», підтримка та солідарність у ці складні часи мають вирішальну роль.

В рамках проєкту симфонічний оркестр «Київ-Класик» (Kyiv Classic Orchestra), який очолює Герман Макаренко, вже надіслав до ЮНЕСКО понад два десятки записів класичних творів – вони будуть розміщені на сайті міжнародної організації. Окрім того, український колектив у колоборації з Global Harmony Orchestra готує нову музичну програму, яка стане фінальним акордом проєкту «Мистецтво проти пандемії».
«Закінчиться ця війна з незримим ворогом і ми зберемося разом, щоб зіграти красиву музику, яка лунатиме на весь світ як гімн життю», - сказав Герман Макаренко. Він додав, що у проєкті задіяний міжнародний пул музикантів, композиторів, художників. Зокрема, вони створили своєрідне мистецьке послання – гімн «Дерево миру» на основі однойменної скульптури відомої художниці, Посла доброї волі ЮНЕСКО Хедви Сер, музику до гімну написав композитор П'єр Себо, автором тексту є Смайн Файруз, до речі, гімн лунає двома мовами – англійською та французькою. Виконав гімн Kyiv Classic Orchestra під управлінням Германа Макаренка.

Артисти ЮНЕСКО в ім'я миру переконані, що саме художні ініціативи здатні підтримати людей, допомогти пережити трагічні часи. І сьогодні, перед глобальними викликами, яскраво проявляється інтеграція культур та об'єднання різних мистецьких проєктів у міжнародному форматі. Артисти ЮНЕСКО впевнені, що до ініціативи приєднаються їх колеги з багатьох країн.

Цей міжнародний проєкт стане мостом до ще однієї важливої ініціативи – «Концерту миру» до 75-річчя ЮНЕСКО, який відбудеться наприкінці 2020 року, розповів Герман Макаренко.

Довідка: Kyiv Classic Orchestra зіграв свій перший концерт у Парижі, 2004 року, у штаб-квартирі ЮНЕСКО, з нагоди ювілею участі України у цій міжнародній організації. Global Harmony Orchestra – проєкт за участі музикантів, композиторів та виконавців з різних країн, який створено у 2016 році.